Radom 2016

Po raz kolejny spotkaliśmy się w Radomiu (22-24.04.2016r.) gdzie regularnie odbywa się zlot „modularzy” kolejowych z całej polski. SGTT pojawiło się w Radomiu w sile około 12 osób. Na układ makiety jaki został zaprezentowany przez nas składały się stacje Witkowice, przystanek Osiek, Tarczyn, TC1 oraz Boreczek. Cały ruch na makiecie odbywał się na szlaku dwutorowym, z chwilowym wyłączniem z ruchu jednego toru pomiędzy Tarczynem, a Witkowicami z powodu manewrów na Osieku.

IMG_0273

 

Krótkie sprawozdanie :

Piątek : 
Na miejscu pojawiliśmy się w godzinach 20-22, gdzie czekała na nas już reszta osób więc niezwłocznie przystąpiliśmy do rozkładania naszych modułów. Kluczowy był Osiek, który znajdował się w centrum układu więc został rozłożony jako pierwszy. Około godziny 24 cała makieta byłą mechanicznie ułożona i można było udać się na przygotowany przez organizatora posiłek oraz spotkanie integracyjne.

Sobota :

Pobudka nastąpiła o godzinie 8:00. Obudziły nas odgłosy dochodzące z kuchni gdzie szykowano dla nas śniadanie. Około godziny 12 mieliśmy pełne połączenie elektryczne i podłączone sterowanie. Od razu przeszliśmy to zabawy ponieważ około godziny 14 była spodziewana publiczność. Następne 4 godziny minęły bardzo szybko na dobrej zabawie udało się zrealizować jeden rozkład 24- godzinny z czasem przyspieszonym 6 – krotnie. O godzinie 18 zjedliśmy kolację i zaczęliśmy realizować drugą sesję rozkładową. Wieczorem nastąpiła tradycyjna integracja uczestników.

Niedziela :

Niedziela minęła bardzo szybko od 10 była publiczność więc realizowaliśmy sesję rozkładową, która potrwała do godziny 13. Po obiedzie część z nas zajęła się sprawdzaniem naszej nowej centralki pod kątem imprezy w Bielsku Białej, która już na 2 miesiące.

Wyjazd niezwykle udany, wszyscy członkowie SGTT wrócili do domu z naładowanymi akumulatorami i nie możemy się doczekać następnej imprezy, która odbędzie się w Mikołowie. Będzie ona otwarta dla publiczności więc serdecznie zapraszamy !!

Poniżej kilka zdjęć:

IMG_0275 IMG_0274 IMG_0272

Post Author: Łukasz K.