Suchodol nad Odrou

Na zaproszenie kolegów z Czech –  TT Moduly Olomouc udałem się w dniach 23-25 września b.r. na spotkanie przy modułach w Suchodol nad Odrou, w spotkaniu uczestniczył też współpracujący z nimi klub MZM Mohelnice.

Przyjazd w Piątek popołudniu – szybkie rozpakowanie. Zestawianie modułów w całość
i tak ok. 20 cały układ makiety stał na swoim miejscu. Zabrałem ze sobą swoje moduły
oraz od Łukasza tworząc kawałek jednotorowego szlaku. (Łukasz dziękuję za Twoje moduły)

W godzinach wieczornych większość uczestników udała się do pobliskiej gospody
na rozmowy zapoznawcze 😉 Natomiast w tym czasie zespół od DCC, czyli Radek i Pavel walczyli z kablami i elektryką.

Sobota – poranna pobudka, śniadaniowe zakupy i śniadania. Szybki wypad na tutejszą kolej 1:1. Budynek stacyjny „wyspowy”, widać niedawny remont, parę fotek i powrót na salę.
Punkt 10h zaczynamy rozkładowe jazdy, pierwsze ruszają towarowe, następnie osobowe.
Po makiecie jeździ „misz-masz” czyli brak konkretnej epoki, większość składów
to IV CSD, a część V i VI epoka CD. Rozkład jest dość ciekawie napisany. Troszkę inna formuła jazdy towarowych niż znana z naszego „podwórka” zdawcze i zbiorcze. Wszystko dokładnie rozpisane w „zeszyciaku” maszynisty, gdzie i jaki wagon zostawić/zabrać.
Dla mnie to nowe, ciekawe doświadczenie.

Po obiedzie miało miejsce zebranie klubowe w celu omówienia spraw związanych
z działalnością i ustalenie przyszłorocznych terminów spotkań.

W imieniu SGTT zaprosiłem kolegów na przyszłoroczny pokaz w Bielsku-Białej, który odbędzie się w lipcu. Zaprezentowałem także nasze „karty na Fredy” i boksy do wbudowania w moduły.

Po południu odbywały się dalsze jazdy rozkładowe aż do wieczora. Część osób wyruszyła na integrację do hospody. Natomiast na sali odwiedził nas Martin od znanej Nam stacji „Svetla” z tegorocznego pokazu w Bielsku-Białej. Zaprezentował dokończony budynek stacyjny i dwa nowe modele cięte laserem.

Niedziela upłynęła wyjątkowo szybko od rana były jazdy rozkładowe, chciałem przegonić Ty-5 – niestety ‘nie przechodzi’ po rozjazdach na pętli. (Zlate Hory | Trnavka | Mladec).
Za to w całej okazałości w końcu na torach pognał EU- 07 z Bochunami. Po późnym obiedzie zaczęliśmy składać makietę modułową.

Układ makiety był ciekawy i składał się z trzech stacji: Zlate Hory (znana mi z oryginału przygraniczna stacyjka niedaleko Głuchołaz) i Mladec – obie stacje w budowie oraz doskonale wykonana stacja Trnavka. W układ wchodził także przystanek Mohelno i dwie pętle. Większość modułów była wykończona na wysokim poziomie w zieleń niską jak i wysoką.

Więcej zdjęć w moim >> albumie

Krótki film

Spotkanie zaliczam do bardzo udanych. Dziękuję przede wszystkim za zaproszenie i gościnę.
Za rok kolejne spotkanie już nie mogę się doczekać. Pozdravy!

Post Author: A.+B.