Zákupy 2017

Zakupy – chyba każda kobieta je uwielbia, ale nie jest to strona poświęcona zakupom.
Zákupy to miasteczko w Czechach w Kraju Libereckim nieopodal granicy Polsko/Niemiecko/Czeskiej.

Udaliśmy się tam na zaproszenie kolegów z grupy Zababov, ponieważ w dniach 8-12 marca odbywało się tam spotkanie modularzy kolejowych w naszej idealnej skali. Pojechaliśmy tam w obsadzie 7 członków naszej Śląskiej Grupy, ale nie byliśmy sami, byli tam jeszcze inni sTTandardowicze Grzegorz i Mathias. Polską część tworzyły moduły jednotorowe razem ze stacjami Giemolewo, Boreczek i TC2 + cementownia Nysa, która umiejscowiona była na trasie Giemolewo-Boreczek.
Tabor oczywiście śmigał z IV epoki.

Zacznijmy od początku:

Dzień I środa przyjazd.
Jako pierwsi zawitali Grzegorz i Mathias, od razu wyłożyli moduły z samochodów, drudzy Ja z Bernadetą, a „wesoły” busik dojechał po 19. Na pobliskiej szkolnej stołówce czekała na nas jeszcze kolacja – bo jak Polak głodny to zły 😉
Po najedzeniu zabraliśmy się ostro za składanie modułów,  tak ok. 23 stała złożona już prawie cała makieta.
Elektrycy zabrali się za okablowanie, a my na rozmowy, które z hali przenieśliśmy do naszego „apartamentu” z widokiem na zamek.

Dzień II czwartek

Od rana trwała walka z kablami, przed południem zaczęliśmy rozkładanie taboru.
Po obiedzie jako że jeszcze nie skończyła się walka z kablami, udaliśmy się na pobliską stacyjkę.
Układ torowy jest na niej częściowo rozmontowany, gdyż na drugi miesiąc ma przejść gruntowny remont cała trasa i tym samym stacja ma podzielić los naszych Skrochovic.
Po powrocie przed 16 odbyło się na sali zebranie i oficjalne przywitanie. Petr S. bardzo dokładnie wytłumaczył, jak mają zachowywać się maszyniści i obsługa stacji, nakreślił ogólny schemat układu i grafikonu. Po zebraniu ruszyliśmy do boju – pierwsza sesja grafikonu otwarta!
Jazdy trwały do ok 23 z przerwą na kolację.

Dzień III i IV piątek – sobota

Dwa dni intensywnych jazd rozkładowych. Od rana do nocy. Bywały opóźnienia, nawet po kilka godzin – prawdziwa kolej 😉 Ale w większości przypadków przyjazdy i odjazdy odbywały się o czasie. O dziwo w naszej „polskiej” części , ruch odbywa się bez zakłóceń.

Dzień V niedziela

Ostatni dzień spotkania. Jazdy do południa. Po obiedzie następuje pakowanie taboru i rozbiórka makiety. Wszystko przebiega szybko i sprawnie. My wyjeżdżamy ok. 15:30

Podsumowując: układ makiety ciekawie skonstruowany. Rozkłady maszynistów bez większych „przestojów”.
Dziękujemy organizatorom za miło spędzony czas.

Więcej ciekawego opisu można przeczytać na stronie organizatora:
http://zababov.cz/sekce/tt-csd/ttcsd-akce/zakupy-2017/

A tu parę zdjęć Bernadety i adikol
http://s38.photobucket.com/user/adikol/slideshow/SGTT/2017-03-08-12%20Zakupy_Zababov

Post Author: A.+B.