Magazyny

Plac ładunkowy przy magazynie
Plac ładunkowy przy fabryce

Makieta przedstawia bocznicę kolejową, która prowadzi do niedużej fabryki oraz magazynów i warsztatów pobliskiego PGR-u. Dzięki takiemu zróznicowaniu, odbywa się tu praca dość z szerokim wachlarzem taboru, ładunków i sprzętu technicznego.

Ruch towarowy

Przyjeżdżające wagony z węglem i drewnem rozładowywane są koparką przy placu ładunkowym PGR’u. Blacha w arkuszach i w kręgach, kształtowniki,  farby, lakiery i płyny techniczne trafiają z wagonów-platform na plac przy fabryce. Części do maszyn rolcznich wyładowawane są z wagonów-platform przy pomocy dźwigu. W ten sam sposób do węglarek ładowany jest złom z magazynu PGR. Magazyn wykorzystywany jest składowania nawozów przywożonych wagonami krytymi. Służą one też do transportu zboża i żywca dostarczanych przez gospodarstwa rolne. Korzysta z nich także fabryka, wysyłając w nich wyprodukowane maszyny. Bocznica wyposażona jest również w taśmociąg służący do załadunku buraków cukrowych na węglarki.

Ciekawostki

Bocznica od pewnego czasu stanowi uzupełnienie stacji Grabie Stare przez co urozmaica często jej charakter. Makieta uczestniczy w zlotach od 2011 roku. Odwiedziła już: Radom, Sosnowiec, Chorzów, Racibórz.

Tabliczka znamionowa:

Symbol: TomSo001
Wymiary: 166 x 33 cm
Zasilanie: wbudowane, 12V DC
Stacyjny Arkusz Danych:  pobierz
Właściciel:  Fantomas