Stacja Grabie Stare

Makieta przedstawia małą, stację na jednotorowej linii lokalnej. Posiada typowe równoległy układ torów w postacji mijanki z dodatkowym torem ładunkowym zlokalizowanym po stronie budynku stacji.

Stacja wyposażona jest w brukowany peron dwukrawędziony pomiędzy torami 1 i 2 oraz krótki peron przy torze 3, tuż przy budynku stacji. Tory 3 i 3a pełnią rolę torów ładunkowych. Wzdułż nich mieści się plac ładunkowy. Tor 3a dodatkowo spełnia funkcję żeberka ochronnego.

Po rozbudowie, tor 3b, będący wcześniej torem odstawczym, został wydłużony do pobliskich magazynów.

Stacja Grabie Stare
Stacja Grabie Stare

Stacja obsługiwana jest z nastawni GSt zlokalizowanej w murowanym budynku stacji. Do sterowania ruchem wykorzystywana jest sygnalizacja świetlna.

W pobliżu stacji tory krzyżują się z lokalną drogą. Przejazd kolejowy strzeżony jest przez dróżnika, z posterunku przejazdowego.

Historia

Prace nad makietą trwają od 2008 roku. W 2013 roku makieta przeszła remont. Do sterowania makietą wykorzystywany jest obecnie dedykowany pulpit, zbudowany samodzielnie przez właściciela stacji.

Makieta uczestniczy w zlotach od 2008 roku. Odwiedziła już: Bielsko-Białą, Chorzów, Sosnowiec, Racibórz, Radom, Pszczelą Wolę, Budapeszt, Branice.

O historii powstawania stacji można przeczytać na stronach:

www.grabiestare.prv.pl

http://forumtt.pl

Tabliczka znamionowa

Symbol: JanKw-S01
Wymiary: 300 x 40 cm
Zasilanie: 12V DC
Stacyjny Arkusz Danych:  pobierz
Właściciel:  Jan K.